Барате покривни Изведувачот на Нешвил TN?

Нешвил TN покривни Изведувачот

Избор на правилната замена за еден стар покрив - или идентификација најдобар избор за нова зграда - не е лесна задача. совршено решение за покривање на една зграда може да биде најлоша опција за уште само по улица. Тоа е затоа што нема две згради се токму така, дури и ако тие личат едни на други. Па, како да се избере нов покрив, со оглед на сите опции на пазарот? Можете да почнете со поставување на серија на прашања, пред да изберете на покривот, Нешвил TN покривни Изведувачот или со производителот на.

1. Која е мисијата на овој објект?
Пред повици се направени Нешвил покривни Користење, првата точка на адреса на е мисијата на компанијата, како што се однесува на изградба.

Вие треба да знаете колку за градење и за нејзината иднина е можно.
Дали планот за Нешвил TN покривни Изведувачот да ја задржите оваа зграда како дел од средствата на недвижности за следните 10 до 20 години? Дали постојат какви било планови да се прошири во блиска иднина, или да се промени неговата употреба? Какви се сегашните и идните владение, барања за изолација, естетски приоритети, па дури и распоредот за одржување на опрема покривот?

Започнете ја вашата прашања со она што е на зградата ќе се користи за.

на пример,, како што повеќе компании се движат кон оперативниот 24 часа дневно, седум дена во неделата за да ги задоволи глобалната клиенти, центарот за податоци никогаш не смее да пролет истекување на покривот. Вода на компјутерски системи обично магии катастрофа.

А посебен сет на проблеми да се појават за ладење доминираат клими. покривот придонесуваат да се заштеди климатизација и решавање на други клучни прашања? Дали е тоа дел од вкупната енергетска програма? Постои растечка загриженост во врска со урбаните топлина острови. Рефлексија, бели покриви станаа на интерес во овие области за неколку причини. Тие го чуваат кулер зградата, намалување на трошоците за климатизација и, исто така, се намали топлина оптоварување на околината.

2. Кои се физичките и други елементи кои влијаат на изборот на системот покривни Изведувачот Нешвил TN?

По идентификација на целите и задачите на објект, тоа е време да се оцени самата зграда.

Кога станува збор за Нешвил TN-сајт во замена Изведувач на покривот, што треба да се наведат сите атрибути на самата површина на покривот. Тоа е најдобро да ДЕТАЛИТЕ Големина на покривот, форма, падина, изградба на палубата, работ детали, изданија, пристап покривот и постоечкиот систем за покривање. Заедно со ова, основни информации, ви треба за да дознаете зошто оригиналниот покрив веќе не е доволна.

3. Што флексибилна мембрана опции Нешвил TN покривни Изведувачот покриви се достапни?

Термопластични мембрани се базирани на пластични полимери.

Повеќето TPO мембрани се засилени со полиестер, фиберглас или комбинација од двете, но засилени TPO мембрани се достапни.

Модификуван битумен мембрани се приклучи на формулирање и подготвувањето предностите на флексибилни мембрана Нешвил TN покривни Изведувачот со некои од традиционалните техники на инсталацијата се користи во застроена Нешвил TN покривни Изведувачот. Модификуван битумен листови се фабрички произведени, составен од асфалтот што е изменета со гумени или пластични полимери за зголемување на флексибилноста, и во комбинација со засилување за дополнителна сила и стабилност.

4. Кој тип на мембрана и систем за прикачување се најдобри за градење?

Многу фактори се утврди најдобро систем за одредена зграда. За повеќето згради, Постојат голем број на опции и предности кои треба да се мери против мисијата на објектот. Одлуката не треба да се врши само врз основа на трошоците. Други важни фактори за мембрани се гради висина, изложеност на ветер, предвидените покрив сообраќај и естетиката.

А челик или дрво палубата, кој лесно прифаќа елементи што ја прави добар супстрат за механички прицврстени мембрана.

За оние кои се занимава со изградба естетика, боја мембрани може да се направи атрактивен придонес за изгледот на зградата.

5. Дали сите материјал за покривање дадено на работно место носат етикетата UL?

дополнително, бидете сигурни дека покривот собранието да ја купите или да се определи, која ги вклучува изолација, е UL класифицирани и -labeled.

Бидете сигурни дека производот ќе се добива е вистински производ, кој беше тестиран. Вие не сакате нешто што е слична, но не се еднакви. Барате етикетата на местото на работа и да бидете сигурни дека сите компоненти на системот се тестираат заедно. Сакате тестираат со изолација кој го користите на вашиот зграда мембрана.

6. системот бара Дали ветер замав рејтинг?

ветер штета замав може да биде поширока и скапи. Прифатени како индустриски стандард, Американското друштво на Стандард градежни инженери 7-95, "Минимална Дизајн товари за згради и други објекти,"Може да се користи за да се утврди на ветрот зона на зградата. тестирање ветер замав, како што се оние извршени во фабриката заеднички или застрахователи лабараторија, може да се користи за да се утврди дека избраниот систем покрив исполнува или надминува локалните барања ветер замав.

7. Колку завршен систем додадете мртов тежина на товарот на кровната конструкција?

Во изборот на кој било reroofing опција, извршен директор на објектот треба да биде свесен за товарот капацитет од палубата на покривот за да се уверите дека флексибилна мембрана опција е избрана. Во нова градба, заштеди во структурни челик често може да се постигне со инсталирање една од полесните флексибилна мембрана системи.

А терет или термопластични EPDM покрив може да бара повеќе од 1,000 фунти по 100 квадратни стапки, додека механичко вградување или целосно да се почитуваат терморегулациски или термопластични мембрана тегови 33 фунти по 100 квадратни стапки.

8. Кои се експерти и финансиска предности за изведувач на кров се размислува?

Покривни работи треба да бидат избрани со големо внимание. Воведување на нови покриви материјали и техники на барањето во рок од минатото 10 години доведе до многу промени. А професионални покриви изведувачот треба да биде запознаен со различни видови на покриви системи, да ви помогне да се направи најдобро решение за вашиот објект, врз основа на вашиот буџет.

Проверете дали оние покритие што се во сила за време на вашиот Нешвил TN покривни Изведувачот работа.

Инсталација на различни системи за покривање значително се разликува. Образованието и обуката се најважните елементи во инсталацијата на Нешвил TN покривни Изведувачот системи. Осигурајте се дека покриви изведувач ќе го изберете има детални и постојана обука на системот е инсталиран.

Асоцијација Изведувачи Националниот покривни нуди професионален водич за избор кров. во прилог, многу производители се одобрени на изведувачот програми со посебни квалификации кои Покривање мора да заврши пред одобрување.

9. Што е оправдано и од кого?

Постојат две основни категории на Нешвил TN покривни Изведувачот гаранции. гаранцијата на изведувачот вообичаено се однесува на изработка. гаранцијата на производителот ги опфаќа најмалку материјали, иако многу капак дополнителни елементи. Дури и ако гаранцијата на производителот е широк, тоа не целосно ќе ве заштити ако покривот е неправилно инсталирана.

Внимателно да ги прочитате и да се разбереме каква било гаранција за покривање понудени и види за одредби кои ќе ја поништат. на пример,, тоа е речиси невозможно да се избегнат сите собирала вода како езерце. Собирала вода како езерце можат да бидат предизвикани од страна на затнат одвод покрив или отклонување на палубата на покривот меѓу колоните поддршка. Правилно одржување на покривот може да се осигура дека гаранција останува важечка. Бидете свесни за гаранција јазик кој празнини гаранција.

Типичен одржување на програмата се состои од детален визуелна проверка на системот на покривот, трепка, изолација и сродни компоненти за да се идентификуваат потенцијалните области проблеми.

10. По покривот е инсталиран, што по услуга и образовни програми се достапни за тимот на капацитети за управување?

Специфични курсеви се достапни да им помогне на сопствениците на градежни објекти и менаџери да научат повеќе за различни покривни Изведувачот системи Нешвил TN, материјали и компоненти; изолација и помошни производи; елементи на покрив дизајн; избор на изведувач; гаранции и размислувања за одржување.

Google Maps

MapQuest

Нешвил покривни Користење

часа:
исплати Прифатени: Пари, Кредитна картичка, Paypal, финансирање на располагање
Површина хотелски: Блискиот Тенеси
цена опсег: $$
бизнис телефон: (615) 600-4698
бизнис Е-пошта: nashville.info@roofingrepair-service.com
адреса: 10 мимози Ct
Антиохија,TN 37013
услуги
Социјални медиуми
Веб-страница
Фејсбук
Твитер
Pinterest
Гугл Мапа
G + профил
G + Страница
YouTube
Blogger
WordPress
Tumblr
gravatar
Твитер
Pinterest
Diigo
Diigo библиотека
IFTTT
Yellow Pages
Yelp
Листа Angies

Посетете ја нашата локации

Тенеси
Нешвил
Медисон
Смирна
Антиохија
Френклин
Brentwood
bellevue
Murfreesboro
LAVERGNE
Belle Meade
Nolensville
Donelson
Old Hickory
Goodlettsville
Hendersonville
Ермитаж
Монт Јулија

Најди нас тука:
плоштади
EZ Локалните
Lekkoo
Tucando
Tupalo
САД ФЛП бизнис
Поголем град
биз Откриените
Bizvotes
Cityfos
Findus Локалните
гаража трговија
мојата Хаклбери
Tuugo
Wherezit
четири плоштад
Е Локалните
Земете Fave
Yello Yello
Yelp
MapQuest